علم داده

درک علم داده
صرف نظر از نوع مساله، دانشمند داده مجموعه ای از اقدامات ذیل را برای دستیابی به راه حل بهتر انجام می دهد :
۱ .درک مساله: شامل شناخت پایه های مساله، انجام پرسش هایی در حوزه ی کاری مرتبط که پایه ی  مراحل بعدی را تشکیل می دهند و ارائه چارچوبی که می بایست برمبنای آن عمل کرد، می باشد.
۲٫ جمع آوری داده های کافی: همانطور که از نام علم داده پیداست، می بایست داده های کافی به منظور شناخت مساله و اتخاذ بهترین راه حل با توجه به زمان، بودجه و منابع در دسترس، جمع آوری شود.
۳٫ پردازش داده های خام: داده ها به ندرت به شکل اصلی شان قابل استفاده هستند. لازم است که داده ها  پردازش شوند و روش های مختلفی برای قابل استفاده کردن آن ها بکار گرفته شود. این کار، بخش اصلی فعالیت هر دانشمند داده را تشکیل می دهد که زمان و منابع زیادی را می طلبد.

۴٫اکتشاف داده ها: پس از اینکه داده ها پردازش شدند و به فرمت قابل استفاده برای مراحل بعد در آمدند،لازم است بررسی های بیشتری انجام گیرد تا ویژگی های داده ها، همبستگی ها، ارتباطات پنهان آن ها و … مشخص شوند.
۵٫تحلیل داده ها: این مرحله، جایی ست که جادو اتفاق می افتد! دانشمند داده، روش های مختلفی نظیر یادگیری ماشین، آمار و احتمالات، رگرسیون خطی و لجستیک، تحلیل سری های زمانی و … را به منظور شناخت داده ها، بکار می گیرد. در انتهای این مرحله، می بایست اطلاعات با ارزشی نظیر پیش بینی ها، روش های بهینه سازی فرآیند کسب و کار و … حاصل شوند.
۶ .در میان گذاشتن نتایج: در انتهای پردازش داده ها، لازم است نتایج در اختیار کارفرمایان قرار گیرند تا بر اساس آن ها، تصمیم گیری های لازم برای آینده ی کسب و کار انجام شود.

بهترین شرکت های علم داده
امروزه، بخش های وسیعی از صنایع به دانشمندان داده نیاز دارند. در اینجا برخی از بزرگترین و بهترین شرکت هایی که دانشمندان داده را با حقوق بالا استخدام کرده اند، لیست شده اند.
۱٫ گوگل (Google ): از آنجایی که امروزه گوگل بر اساس علم داده، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین کار می کند، بزرگترین شرکت بکار گیرنده دانشمندان داده با بهترین حقوق برای آن هاست.
۲ .آمازون ( Amazon ): آمازون دیگر شرکت تجارت الکترونیک و غول رایانش ابری است که از دانشمندان داده در مقیاس بزرگی استفاده می کند. این شرکت برای پی بردن به ذهنیت مشتریان خود و افزایش حوزه ی جغرافیایی تجارت خود به دانشمندان داده احتیاج دارد.
۳ .ویزا (Visa ): ویزا یک دروازه مالی آنلاین برای اغلب شرکت هاست که تعاملات آن در روز به هزاران میلیون می رسد. این شرکت برای درآمدزایی بیشتر، بررسی معاملات جعلی، سفارشی کردن محصولات و خدمات بر اساس نیاز مشتریان، بطور وسیعی از دانشمند ان داده استفاده می کند.

برگرفته ار سایت :WWW.TOPITCOURSE.COM

بازدید: 3

توسط | ۱۳۹۷-۱۱-۲۳ ۱۳:۵۱:۱۰ +۰۰:۰۰ ۵ام دی, ۱۳۹۷|data mining|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید