Loading...
ما که هستیم ۱۳۹۷-۲-۲۷ ۱۱:۴۲:۱۰ +۰۰:۰۰

شرکت مهندسی تحلیل اطلاعات Bestzero در اول دی ماه ۱۳۹۶ با رویکرد بهبود در سازمان ها در پنج سطح زیر تاسیس شد :

law_6-compressor

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP)

با این سیستم‌‌ها اطلاعات مدیریتی داخلی و خارجی از سراسر سازمان جمع‌آوری و یکپارچه می‌شود. این اطلاعات شامل اطلاعات مالی، حسابداری، تولید، فروش، مدیریت ارتباط با مشتری و… است. ERP این روند را با استفاده از مجموعه‌ای از نرم‌افزار‌ها انجام می‌دهد و هدف آن تسهیل جریان یافتن اطلاعات بین تمام فعالیت‌ها در داخل سازمان و مدیریت ارتباط کارامد با سهامداران در خارج از سازمان است. سیستم‌های ERP می‌توانند بر انواع مختلفی از سخت‌افزارهای کامپیو‌تر و تنظیمات شبکه اجرا شوند و معمولا از یک پایگاه ‌داده برای کسب اطلاعات استفاده می‌کنند.

ما در دنیایی سرشار از داده زندگی می کنیم . اطلاعات با نرخی شگفت انگیز در حال تکثیر است و شاهد وجود حیرت انگیز داده در تمامی محیط پیرامون خود نسبت به دوران گذشته می باشیم . در اکثر موارد ، هدف از جمع آوری داده استفاده از آن جهت بهبود تصمیم گیری در خصوص برخی جنبه های کسب و کار ، دولت و یا جامعه است . اگر نتوانیم داده را به کمک تجزیه و تحلیل به اطلاعات ارزشمندی جهت تصمیم گیری بهتر تبدیل کنیم ، هم داده را هدر داده ایم ( نظیر هدردادن مواد اولیه در تولید یک محصول ) و هم فرصت بهینه سازی عملکرد خود را از دست داده ایم . شاه کلید این تحول ، توانمندی تجزیه و تحلیل داده است که امروزه از آن به عنوان علم جدید موفقیت یاد می شود(مهندسی تحلیل اطلاعات) . ما در یک دنیای تجزیه و تحلیل زندگی می کنیم که با توجه به روند رشد داده در ابعاد مختلف (  نظیر سرعت ، حجم ، تنوع ) ، این انتظار وجود دارد که جایگاه تجزیه و تحلیل داده در هر صنعت و سازمانی به سرعت ارتقاء و فراگیر گردد. اما این کار از پس هر سازمانی با این همه سرعت و تغییر برنمیاید و به شرکت های با رویکرد مهندسی تحلیل اطلاعات نیازمند است.

استراتژی مبتنی بر اطلاعات صحیح و دقیق است که می تواند بستر اولیه لازم جهت اجرای موفقیت آمیز یک استراتژی را محقق سازد . همچنان بسیاری از تصمیمات حیاتی در سازمان ها با حداقل داده و آن هم احتمالا بی کیفیت و بهنگام نشده اتخاذ می گردد . بسیاری از سازمان ها از تجزیه و تحلیل داده به عنوان یک مزیت رقابتی استفاده نمی کنند. چگونه می توان با تجزیه و تحلیل عملیاتی در عصر داده های عظیم ، وضعیت کسب و کار را بهبود بخشید ؟ تمامی سازمان ها در تمامی صنایع لازم است با یک برنامه مشخص ، بستر مناسب برای تجزیه و تحلیل داده را چگونه ای فراهم نمایند که بتوانند از آن به عنوان یک مزیت رقابتی برای کسب و کار خود یاد کنند . تاکنون ترفند های زیادی برای این کار پدید آمده است اما این ترفند ها در این زمان در حال بهبود است. اما این کار از پس چند کارشناس ساده (حتی متخصص)  با این تغییر و تحول ها و سرعت رقابت و تغییر نگرش مشتریان (بازار) برنمیایند. پس برای رسیدن به دنیای با این همه متغییر باید به شکل درست و به طور کلی به شرکت هایی که روزانه درحال اپدیت این فنون هستند این تحلیل ها را به آنها بسپاریم.

نگاه جهانی، نتایج و پیشرفت‌های جهانی

با ما تماس بگیرید
Envato Logo

نگاه با رویکرد مهندسی به پردازش اطلاعات

مهندسی تحلیل اطلاعات

آخرین مقالات ارسالی ما

آزمون تورینگ

۱۵ام مرداد, ۱۳۹۷|0 Comments

آزمون تورینگ آزمونی است که توسط آلن تورینگ در سال ۱۹۵۰ در نوشته‌ای به نام «محاسبات ماشینی و هوشمندی» مطرح شد. [...]

تعریف و طبیعت هوش مصنوعی

۱۵ام مرداد, ۱۳۹۷|1 Comment

تعریف و طبیعت هوش مصنوعی هنوز تعریف دقیقی برای هوش مصنوعی که مورد توافق دانشمندان این علم باشد ارائه [...]

فیلتر صدا برای دستورات صوتی(Sound filter for voice commands)

۱۲ام مرداد, ۱۳۹۷|0 Comments

  صدا یکی از مهمترین ابزار ارتباط برقرار کردن با دیگران است. این ابزار بعد از گسترش تکنولوژی ها [...]

اجرای دستور به هوش مصنوعی با صوت(Run the command to artificial intelligence with voice)

۱۲ام مرداد, ۱۳۹۷|1 Comment

پیشرفت های روز افزون در تکنولوژی و هوش مصنوعی  انسان را برآن کرده است که ارتباط برقرار کردن و [...]

بازدید: 93